IX Sesja Rady Powiatu Słupskiego odbyła się 26 listopada 2024 roku. Obrady otworzył Przewodniczący Rady, witając radnych, członków Zarządu Powiatu, zaproszonych gości oraz przedstawicieli mediów. Na podstawie listy obecności stwierdzono, że w sesji uczestniczy 18 radnych, co czyni obrady prawomocnymi.
Na początku sesji wprowadzono projekt uchwały dotyczący uznania się za organ niewłaściwy w sprawie petycji dotyczącej budowy chodnika w miejscowości Mrówczyno. Przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, Pan Andrzej Wojtaszek, wyjaśnił konieczność wprowadzenia tej uchwały, wskazując, że właściwym organem do rozpatrzenia petycji będzie Zarząd Powiatu Słupskiego. Uchwała została jednogłośnie przyjęta.
Protokół z VIII sesji został przyjęty bez uwag, co potwierdzono głosowaniem.
Panie Starosto, Paweł Lisowski, przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu od 28 października do 24 listopada 2024 roku. W tym okresie odbyły się cztery posiedzenia Zarządu, a radni otrzymali szczegółowe informacje o realizacji uchwał oraz ważnych wydarzeniach. Radni zadali kilka pytań dotyczących komunikacji publicznej oraz planowanych zmian w kursach.
Radni zapoznali się z informacją o stanie realizacji zadań oświatowych w powiecie w roku szkolnym 2023/2024. Pani dyrektor Centrum Usług Wspólnych, Pani Pirka, przedstawiła pozytywne wyniki, co spotkało się z uznaniem radnych.
W dalszej części sesji przystąpiono do podejmowania uchwał:
Urząd Skarbowy w Gdańsku przeanalizował oświadczenia majątkowe radnych za 2023 rok. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, co potwierdził Przewodniczący Rady.
Podczas dyskusji radni poruszyli wiele kwestii, w tym problemy z drogami powiatowymi, bezpieczeństwo na drogach, a także potrzebę budowy chodników w miejscowościach. Radni zgłosili wnioski dotyczące konieczności poprawy stanu dróg oraz monitorowania sytuacji związanej z budową drogi ekspresowej S6.
Na zakończenie sesji Przewodniczący Rady podziękował wszystkim za udział w obradach i zamknął IX Sesję Rady Powiatu Słupskiego.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.